VELKOODBĚRATELŮM - MAJITELŮM OBCHODŮ, CUKRÁREN A RESTAURACÍ NABÍZÍME VELKOOBCHODNÍ INDIVIDUÁLNÍ CENY - NAPIŠTE NÁM

O pálenici

Pěstitelská pálenice, moštárna Louny

Jsme firma, která se obchodem a zpracováním ovoce zabývá již 20let. Svého času jsme zdárně řadu sezon provozovali Frutu v Žatci, kde jsme vyráběli jablečný a hruškový koncentrát s následnou zahraniční expedicí. Díky dlouholetým zkušenostem, jsme se rozhodli rozšířit naši činnost s ovocem na výrobu destilátu ve službě – pěstitelskou pálenici.

tecky

TECHNOLOGIE

Pálenice slouží k výrobě destilátů z různých druhů zkvašeného ovoce. Tato pálenice je navržena v nové koncepci monoblokového systému, tj. destilace i rektifikace se provádí v jediném kotli o objemu 300l s nástavbou. Nástavba sestává z rektifikačního dílu se zesilovacími patry, deflegmátoru a dílu s měděnou vestavbou. Na této pálenici se získává velmi kvalitní destilát o průměrné lihovitosti 60 – 70 % obj. a. a. Kvalitu destilátu lze ovlivnit vyřazováním jednotlivých pater v rektifikačním dílu z činnosti a dále využitím funkce deflegmátoru. Tímto způsobem je možno řídit stupňovitost destilátu i další charakteristické chuťové a aromatické vlastnosti. Pálenice má moderní design, provedení je celonerezové, vnější nerezové části mají broušenou povrchovou úpravu. Spodní varná část kotle a vnitřní části deflegmátoru a vestavby jsou měděné. Doprava kvasů do destilačního kotle je řešena vakuovým čerpáním přes předlohovou nádrž umístěnou nad kotlem. Tato předloha je vybavena topným hadem k předehřívání kvasů teplou vodou z chladiče. Topným médiem je zemní plyn.

Vybavení pálenice

Vybavení pálenice je nejvyšší kvality a odpovídá standardům EU. Technologie byla dodána renomovaným výrobcem lihovarnických zařízení s historií výroby od r.1876. Konstrukční provedení pálenice odpovídá a je v souladu s novým lihovým zákonem č. 61/1997 Sb. a s příslušnými vyhláškami č. 140/1997 a 141/1997 Sb.